Nowoczesne kurtki zimowe damskie zaskakują swoimi drogocennymi walorami. Są bardzo miękkie, ciepłe i elastyczne, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort w noszeniu. Oryginalne kurtki od renomowanych producentów nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto dowiedzieć się, jak należy o nie dbać, aby nawet po wielu latach użytkowania prezentowały się bardzo okazale i w dalszym ciągu zachowały swoje pierwotne właściwości.

O czym należy pamiętać?

Aby kurtki zimowe damskie służyły nam dłużej pamiętać należy nie tylko o praniu i suszeniu, ale również o tym, aby przechowywać je w odpowiednim miejscu. Kurtki z puchu warto powiesić na wieszaku w bawełnianym pokrowcu. Kurtkę można przechowywać także luźno rozłożoną w dużym kartonie. Jak łatwo się domyśleć puchowych kurtek nie można przechowywać w wilgotnych miejscach i nie warto przygniatać ich ciężkimi przedmiotami.

Prawidłowe suszenie kurtki zimowej

Niektóre kurtki puchowe niestety mogą być podatne suszeniu w popularnych suszarkach elektrycznych (przy temperaturze 40°C). Lepszym rozwiązaniem jest oczywiście naturalne suszenie odzieży. Pamiętać należy jedynie o tym, aby kurtek zimowych damskich nie wieszać przy samym grzejniku. Kurtki powinno suszyć się w pozycji poziomej. Warto zadbać także i o to, aby podczas suszenia puch był równomiernie rozłożony. Warto skorzystać także z pomocy profesjonalnych pralni chemicznych, które oferują kompleksowe pranie i suszenie.

Właściwe pranie kurtki

Bez systematycznego prania nawet najlepsza jakościowo kurtka nie przetrwa za długo. Przed pierwszym praniem warto zapoznać się z instrukcją na metce. Najlepszym wyborem jest pranie ręczne albo specjalne programy, które dostosowane są do bardzo delikatnych odzieży. Jeżeli chodzi o maksymalną temperaturę wody, to nie powinna przekraczać ona 40°C. Ważne jest również to, aby korzystać z odpowiednich detergentów, które przeznaczone są właśnie do kurtek puchowych. Unikać należy płynów do zmiękczania tkanin. Warto także dokładnie wypłukać kurtkę puchową po wypraniu.