Polski klimat jest bardzo zmienny i lubi zrobić niespodziankę w najmniej spodziewanym momencie. Między innymi dlatego też bardzo trudno jest wybrać odpowiednie okrycie wierzchnie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kobiet, które w najbliższym czasie planują zakup nowej kurtki zimowej, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na co zwrócić szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać?

Solidne kurtki zimowe damskie muszą być nie tylko odporne na zróżnicowane czynniki, ale co najważniejsze muszą także elegancko wyglądać. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na krój oraz rozmiar samej kurtki sportowej, który odgrywa bardzo ważną rolę. Poszczególne kurtki zimowe damskie różnią się między sobą nie tylko wypełnieniem i materiałem, ale również wieloma innymi elementami, które w mniejszym lub większym stopniu decydują o jakości i wytrzymałości. Aby kurtka zimowa zapewniała doskonałą ochronę przed mrozem i wiatrem musi być idealnie dopasowana wielkością i szerokością. Warto rozejrzeć się za modelami, które sięgają za pas i mają ciepłe rękawy kończące się zaraz za nadgarstkami.

Jakie wypełnienie kurtki?

W przypadku kurtek zimowych bardzo ważną rolę odgrywa ich wypełnienie. Na półkach sklepowych można znaleźć kurtki zimowe damskie z wypełnieniem syntetycznym i naturalnym. Jak łatwo się domyśleć kurtki z syntetycznym wypełnieniem są tańsze, ale niestety nie nadają się na wszystkie warunki. Większość producentów oferuje kurtki z poliestru, który doskonale chroni przed wilgocią. Wadą tego materiału jest to, że nie najlepiej radzi on sobie podczas bardzo dużych mrozów. Kurtki z syntetycznym materiałem idealnie sprawdzą się do temperatury 0 stopni. Gdy słupek spadnie niżej warto postawić na naturalne wypełnienie. Największą zaletą naturalnego wypełnienia jest nie tylko to że doskonale chroni przed mrozem, ale również to, że kurtka jest o wiele lżejsza. Jedyną wadą jest tak naprawdę wyższa cena. Naturalne wypełnienie jest w stanie zapewnić także lepszą cyrkulację powietrza, dzięki czemu mniej się pocimy podczas treningu.